Fiscale fiscale silezia

La 1 ianuarie 2015, au primit alte reglementări care ar extinde considerabil domeniul de aplicare al persoanelor care au înființat o campanie economică, care va depinde de înregistrarea obligatorie a valorii fiscale a bingo hs e. Din acest motiv, multe cifre vor trebui să cumpere un registru de numerar. Din păcate, există un cost mic. Deoarece vânzătorii de case de numerar știu foarte bine că nu are nici un punct în preț, vor exista cumpărători, nu vor distruge prețurile. El poate apoi să însemne cheltuieli mari pentru un investitor care achiziționează un registru de numerar. Știți, totuși, că antreprenorii de clienți pentru prima dată pot avea o schimbare în costul cumpărării de case de marcat?

Vivese Senso Duo Shampoo

Potrivit art. 111 par. 4 persoane, care formează înregistrarea achiziționarea și sumele datorate impozitului pe casa de marcat, sunt cheltuieli deductibile fiscal efectuate pentru achiziționarea de fiecare registru de numerar, în valoare de 90% din valoarea sa, dar nu mai mult de 700 zł.Ce ar trebui să fac pentru a obține rambursarea costurilor de achiziție a casei de marcat? Contribuabilul din sediul actual trebuie să depună o cerere scrisă în care va informa despre numărul de case de marcat fiscale achiziționate. Aceștia sunt puși în fruntea biroului fiscal competent. Trebuie, așadar, să se facă înainte ca înregistrarea produsului vândut să înceapă cu suma pe care o indică. Amintiți-vă că, dacă depășim acest termen, nu vom primi o rambursare, merită să avem în vedere timpul. De asemenea, menționăm că, deoarece avem doar un singur registru fiscal, nu trebuie să îl raportim pe un formular separat - este suficient să provocăm locația de instalare a casei de marcat pe formularul de cerere. Apoi, se poate manifesta evident, însă merită să reamintim că baza pentru restituirea pentru achiziționarea unei instituții financiare va fi o chitanță (sau un simbol de achiziție nou. Să-l lăsăm.Care este problema rambursării costurilor de înregistrare fiscală fiscală în cazul contribuabililor care plătesc TVA? Să precizăm că contribuabilii de TVA au posibilitatea de a plăti cumpărăturile de numerar numai într-un contract de TVA pentru perioada în care au început vânzările înregistrate la casa de marcat. Plătitorul de TVA, atunci când se stabilește pentru o plată lunară, poate aștepta 25% (dar nu mai mult de 175 PLN din impozitul remis în cont, sub forma unui excedent de impozit plătit peste scadență. Într-o situație similară, un plătitor de TVA care se numără într-o echipă trimestrială poate prelua 50% din suma datorată pentru tranzacționare, cu toate acestea nu mai mult de 350 PLN.